Výstavy, zkoušky, HD

  18.02.2016  RTG dysplazie kyč. kloubů HD 0/0
 
  
23.04.2016 CKV Mlada Boleslav, junior class: excellent 2
  
judge: Rade Vasič
  30.04.2016 OKV Mlada Boleslav, junior class: excellent 1, ČKŠ J
  judge: MVDr. Frey Juraj
  28.09.2016 OKV Tymakov, inter class: excellent 1, ČKŠ, OKV
  judge: Ing. Roubalová
  22.10.2016 OKV Praha mesto, inter class: excellent 1, VT, ČKŠ
  judge: O. Vondrouš
  22.10.2016 OKV Praha vychod, inter class: excellent 1,  VT, ČKŠ
 judge: H. Glanznerova
   

 
21.05.2016 zkouška BH 45b. rozhodčí T. Krajčí      
   
    

 

 Cydr from Black Despair

Cydr from Black Despair je potomek polského psa interchampiona Waskeze z Tartaku a matky Iny, která v Polsku vede krev známé a úspěšné české chovatelské stanice z Bedýnky.

Jméno Cydr se mi nelíbilo, tudíž jsem ho přejmenovala na Montyho. Ano, opět Monty. Starý Monty odešel a nechal tu za sebou velkou prázdnotu a smutek. Jeho jméno se za ty roky u nás stalo v celé naší rozvětvené rodině známým pojmem, proto tu zůstalo a zdědil ho Cydr. A myslím, že mu dělá čest. Mladý Monty je v mnohém podobný svému předchůdci. Je to velmi milý, ve společnosti lidí i zvířat příjemný a vyrovnaný pes. Na svůj věk vyniká zcela pohodářským přístupem k různým změnám, novému prostředí, lidem, vlastně to prostě nijak neřeší. Bere každou změnu jako výzvu, ze které má radost. Jeho pozitivní přístup projevuje i k naší rodině a především k dětem.  S těmi je schopen si hrát hodiny a hodiny - přetahovat se o koště, hrabat s nimi díru v pískovišti, hrát nesmírně aktivně fotbal nebo se nechat přivazovat k dětskému traktůrku jako tažný velboud :-).

Na cvičák jezdí neskutečně rád. Miluje pochvalu a i když pamlsek neodmítne, nejvíc je prostě pochvala. To je jeho hlavní myšlenka ve výcviku - udělat mi radost. Jakmile ho pochválím, okamžitě je schopen zamotat se štěstím do uzlu. Jsem zvědavá, kam to ve výcviku dotáhneme. Zkoušku BH složil v 15-i měsících. logo